E-Sport

E-sport cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce i na świecie. Jego potencjał zostaje też coraz bardziej wykorzystywany przez zakłady bukmacherskie, a w szczególności te, które szukają jeszcze niezagospodarowanych niszy rynkowych, takich jak PZBuk. Czy więc ten bukmacher przygotował ciekawą propozycję zakładów na tę nowoczesną dyscyplinę sportową? Jakie rodzaje gier komputerowych można obstawiać tu obstawiać? Czy PZbuk to dobry bukmacher dla fanów e-sportu?

Puchar-Typera-koszykówki-w-PZBuk

PZBuk e-sport, czyli jakie gry można obstawiać?

W PZBuk obstawić można szereg gier z zakresu e-sportu. Dostępne są tu wszystkie popularne w polskie gry, w ramach których odbywają się cykliczne zawody. Do najważniejszych z nich należy:

  • CS:GO, w tym liga Counter-Strike GO ESL One cieszącą się ogromną popularnością w Polsce i na całym świecie. Ponadto dostępne są takie rozgrywki jak np. CS GO v4 Future Sports Festival, czy Counter-Strike: Go Nest.
  • Call of Duty, Rainbow Six Pro League oraz pozostałe popularne strzelanki.
  • Dota 2, League of Legends, czyli najpopularniejsze gry multiplayer typu online battle arena.
  • StarCraft 2, czyli Warcraft 3, tj. popularne strategie czasu rzeczywistego odbywające się np. w ramach rozgrywek StarCraft 2 Bonjwa Cup, czy StraCraft 2 GSL.

Wybór e-sportu w PZBuk jest więc szeroki. W zasadzie obstawiać można wszystkie popularne gry pośród polskich fanów e-sportu. Szczególnie mocno zadowoleni ofertą PZBuk powinni być gracze pasjonujący się rozgrywkami w CS:GO.

Jak obstawiać e-sport w PZBuk?

W PZBuk e-sport obstawia się tak jak każde inne wydarzenia. Wybór rynków zależny jest więc od popularności danego wydarzenia. W przypadku najmniej popularnych spotkań obstawiać można tylko i zwycięzcę. Dla wielu wydarzeń wybrać jednak można znacznie wiele rodzajów zakładów, np. handicap, dodatkowy handicap, sumę map itp. W zasadzie więc wybór rynków jest tak szeroki, jak w przypadku tradycyjnych dyscyplin sportowych.

Co ważne, niektóre wydarzenia ze świata e-sportu obstawiać można na żywo. Taka możliwość zapewnia jeszcze większe emocje z gry. E-sport jest także promowany przez PZBuk przez bonusy. Przykładowo promocja Kombodoładowanie, która dotyczy zakładów wielokrotnych, obejmuje także wydarzenia e-sportowe. Korzystając z tej promocji, można nawet liczyć na zwiększenie wygranej o 15%.

Jakie statystyki z zakresu e-sportu zapewnia PZBuk?

Bez cienia wątpliwości ofertę PZBuk można określić mianem jednej z najlepszych w Polsce dla graczy lubujących się w obstawianiu e-sportu. Duży wybór gier i rozgrywek, opcja obstawienia live, szeroki wybór rynków i możliwość skorzystania z ofert promocyjnych mocno zachęcają do obstawiania tu e-sportu.

Za mały minus można jednak uznać tu dość ubogą otoczkę informacyjną i statystyczną. Początkujący gracze na stronie tego bukmachera nie znajdą zbyt wielu porad dotyczących specyfiki obstawiania e-sportu. Tym bardziej doświadczonym może zaś brakować sekcji ze statystykami zespołów, które biorą udział w danym wydarzeniu. Na szczęście tego typu dane można z łatwością odnaleźć na innych stronach internetowych.

Jak mocno PZBuk stawia na e-sport?

Łatwo zauważyć, że PZBuk mocno stawia na e-sport. Zakładka ze sportami komputerowymi jest umiejscowiona w jednym z najbardziej widocznych miejsc strony internetowej. Oferta PZBuk na e-sport jest też rozbudowana.

To bardzo rozważny ruch ze strony władz PZBuk, który na polskim rynku działa dopiero od 2018 roku. E-sport to bowiem rynkowa nisza na polskim rynku bukmacherskim z ogromnym potencjałem rozwoju. W końcu jeszcze kilka lat temu zawód zawodowego gracza komputerowego praktycznie nie istniał, a dziś w pełni profesjonalne rozgrywki e-sportu są śledzone przez miliony fanów na całym świecie. Co więcej, e-sport ma już wkrótce trafić na Igrzyska Olimpijskie. Tak szybki wzrost popularności gier komputerowych rozumianych jako sport to więc ogromna szansa dla zakładów bukmacherskich, takich jak właśnie PZBuk.

PZbuk jako sponsor e-sportu

O tym, jak poważnie PZBuk traktuje e-sport, świadczy też działalność sponsorska. Ten bukmacher został między innymi oficjalnym sponsorem Games Clash Masters, czy rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive, które odbyły się w Gdynia Arena. W tych zawodach udział wzięli najlepsi e-sportowcy z całego świata, a imprezy okazały się ogromnym sukcesem na płaszczyźnie sportowej oraz bukmacherskiej.

Wypowiedzi ludzi bezpośrednio związanych z marką PZBuk świadczą zaś o tym, że działalność sponsorka tego bukmachera cały czas będzie w dużym stopniu związana ze światem e-sportu, a w szczególności z dużymi turniejami e-sportowymi, które będą odbywać się na terytorium Polski. Należy pochwalić te zakłady bukmacherskie za szeroko zakrojone inwestowanie w e-sport, który potrzebuje dofinansowania, tak, jak każda młoda dyscyplina sportowa. Jeszcze lepiej, że sponsroing odbywa się na terytorium Polski.

Webp.net-resizeimage (1)-min

PZBuk e-sport – podsumowanie

Oferta PZBuk na e-sport jest bardzo dobra, choć nie perfekcyjna. Po pierwsze widać, że zakłady na gry komputerowe przez tego bukmachera są traktowane bardzo poważnie. Widać to chociażby po budowie samej strony internetowej, czy też aktywności sponsorskiej.

Po drugie zakłady na e-sport w PZBuk są obszerne. Na graczy czekają zakłady dotyczące praktycznie wszystkich popularnych gier, które mają w Polsce rzesze fanów. Szczególnie bogata jest oferta na CS:GO. Co więcej, e-sport dostępny jest także w wersji zakładów na żywo, a w trakcie obstawiania można jeszcze zyskać przez oferty bonusowe. Jedyny, mały minus związany z e-sportem w PZBuk to mała liczba informacji. Graczom czasem może tu brakować danych statystycznych związanych z uczestnikami danego wydarzenia, które mogłyby im pomóc w obstawianiu zakładów.